Kadınlar vajinal kaşıntılara bitkisel tedavi önerileri...

2009-03-14 15:22:00

VAJİNAL KAŞINTI

Tanımı:
Buradaki kaşıntı anlatımı vajinanın dış yüzeyinin kaşın­ması anlamında olup hiçbir hastalığa bağlı bulunmayan kaşıntıdır.

Nedenleri:
Yanlış iç çamaşırı kullanmak, gerekli hijyen ku­rallarına uymamak aşırı terlemek, kullanılan kozmetikler gibi nedenler sıralanabilir.

Öneriler:

İki litre soğuk suyun içine 100 gram ebegümeci atılıp oniki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu kaşıntılı bölge günde, iki kez sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır.
* İki litre soğuk suyun içine 100 gram civanperçemi atılıp oniki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu kaşıntılı bölge günde, iki kez sabah ve ak­şam yirmi dakika boyunca yıkanır.
* İki litre soğuk suyun içine 100 gram atkuyruğu atılıp oni­ki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzü­lüp söz konusu kaşıntılı bölge günde, iki kez sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır.
* Bir çay fincanı kaynatılmış sirkenin içine bir tatlı kaşığı sinameki katılıp kısa bir süre beklendikten sonra söz konusu kaşıntılı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür.
* Bir kahve fincanı vazelin ile bir çorba kaşığı ıtırçiçeği merhem haline gelinceye kadar karıştırılıp söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür. * Bir litre suyun içine ince kıyılmış 100 gram kadar taze ceviz yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu kaşıntılı bölge günde iki kez, sabah ve akşam yirmi da­kika boyunca yıkanır. Bu işlem iyileşinceye kadar devam etti­rilir.
* Bir litre suyun içine ince kıyılmış 100 gram kadar çam yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu kşıntılı bölgeye sürülür.
* Bir litre suyun içine birkaç adet söğüt yaprağı katılıp kay­natılmasının ardından yapraklar alınarak söz konusu kaşıntılı bölgeye konur.
* Bir miktar taze sinir otu yaprağı mikserle ezilip suyu çı­karıldıktan sonra bu su söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
* Bir miktar taze menekşe mikserle ezilip suyu çıkarıldıktan sonra bu su söz konusu kaşıntılı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.
* Bir miktar taze lavanta çiçeği mikserle ezilip suyu çıkarıl­dıktan sonra bu su söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
* Birer su bardağı zeytinyağı ile yoğurt iyice karıştırıldık­tan sonra söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.*
* Bir adet soyulmuş muz ezildikten sonra üzerine bir su bardağı limon suyu ilave edilerek iyice karıştırılıp söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
* Bir litre suyun içine ince kıyılmış birer yemek kaşığı ka­rabaş otu ve şahtere katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek üzerine bir su bardağı pekmez ilave edildikten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde iki çay bardağı içilir. Bu işlem kaşıntı geçinceye kadar devam ettirilir.


4837
0
0
Yorum Yaz